JARMARK BOŻONARODZENIOWY W DREŹNIECena: 145 zł/osoby.

Ramowy program imprezy:
Wyjazd z umówionego miejsca z Opola, we wczesnych godzinach rannych. Przyjazd do Drezna - stolicy Saksonii nazywanej "Florencją nad Łabą". Objazd miasta autokarem: m.in. okolice starego miasta, ratusz z pozłacaną figurą Rathausmann, Szklana Manufaktura Volkswagena, gdzie produkowana jest luksusowa limuzyna VW Phaeton, dzielnica Blasewitz, w której zachowała się zabudowa willowa z okresu przed II Wojną Światową, panorama Łaby z trzema zameczkami: Albrechtsberg, Eckberg i Villa Stockhausen, dzielnica Neustadt tętniąca życiem do późnych godzin nocnych, Pfunds Molkerei "najpiękniejszy sklep mleczarski świata", którego ściany pokrywa blisko 250 m2 ręcznie malowanych kafelek, pomnik "Złotego Jeźdźca", Plac Albrechta. Następnie spacer po ulicach drezdeńskiej starówki: zaliczany do najpiękniejszych placów Europy Theaterplatz otaczają Opera Sempera, Zwinger oraz kościół Hofkirche (dziś katedra) wzniesiony przez Augusta Mocnego. Pobliski pałac Taschenberg król podarował swojej metresie - legendarnej hrabinie Cosel. Spacerując wzdłuż Fürstenzug - najdłuższego obrazu porcelanowego na świecie, można poznać historię dynastii Wettinów, która przez ponad 800 lat sprawowała rządy w Saksonii. Promenada spacerowa "Brühlsche Terasse", z której rozpościera się niepowtarzalny widok na rzekę Łabę, to słynny "balkon Europy". Zamek Residenzschloss kryje m.in. "Zielone Sklepienie" - dawny skarbiec Augusta Mocnego imponujący przepychem wnętrz i prezentowanych klejnotów. Nad placem Neumarkt od 2005 roku ponownie góruje kościół Frauenkirche z charakterystyczną kopułą, jednym z symboli Drezna. Następnie czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. W późnych godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach nocnych.

Rozkład jazdy:
- 05.00  : Opole, Dworzec PKP, parking

Uwaga:
- zbiórka zawsze 15 min. wcześniej

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport autokarem LUX
- ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW  i bagażu
- opieka lokalnego przewodnika po Dreźnie
- opieka pilotaJARMARK BOŻONARODZENIOWY W WIEDNIUCena: od 170 zł/osoby.
 

Ramowy program imprezy:

Wyjazd z Opola w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Austrii, do Wiednia. Przejazd pod Hundertwasserhaus – dom z dachem pokrytym ziemią, trawą, krzewami i drzewami. Kolejno spotkanie z lokalnym przewodnikiem. Objazd Ringiem autokarem (zwiedzanie z zewnątrz): Urania, Plac Marii Teresy, Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej, Park Miejski, Opera, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny. Następnie ulicą Graben dojdziemy na Starówkę, gdzie zwiedzimy Katedrę Św. Szczepana najważniejszy symbol Wiednia na Stefansplatz. Kolejno czas na udział w Jarmarku Adwentowym. Podczas tradycyjnego Wiedeńskiego Czaru Adwentowego (Wiener Adventzauber) Rathausplatz zamienia się w lśniącą bajkową krainę. Na około 150 stoiskach można kupić prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, słodycze i ciepłe napoje. Drzewa otaczającego go parku ratuszowego są pełne świątecznych dekoracji i toną w morzu światełek. Tylko kilka kroków dalej leży wioska świąteczna na placu Maria-Theresien-Platz pomiędzy Kunsthistorisches Museum           a Naturhistorisches Museum. Tu w czasie Adwentu ponad 60 stoisk oferuje tradycyjne wyroby rękodzielnicze i oryginalne pomysły na prezenty. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 

Rozkład jazdy:
- 04.00  : Opole, Dworzec PKP, parking

Uwaga:
- zbiórka zawsze 15 min. wcześniej

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport autokarem (toaleta, klimatyzacja)
- ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW I BAGAŻ
- realizacja programu turystycznego
- opieka licencjonowanego pilota
- opieka lokalnego przewodnika w Wiedniu

Cena nie zawiera:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów


JARMARK BOŻONARODZENIOWY W PRADZE


Cena: od 145 zł/osoby.
Ramowy program imprezy:
Wyjazd z Opola w godzinach rannych. Przejazd  w kierunku czeskiej granicy. Przyjazd do centrum Pragi. Spacer po mieście: Opera, Muzeum Narodowe, Pomnik i  Plac Wacława, Dom  u Wiehla, Kościół Marii Panny Śnieżnej i Ogrody Franciszkańskie, następnie ulicą na Prikopie, udamy się w kierunku Bramy Prochowej  i Domu Miejskiego. Kolejno Rynek z Ratuszem Staromiejskim i ze słynnym Orlojem, który jest największą atrakcją Pragi. Następnie udział  w Jarmarku Adwentowym. Najpiękniejszy jarmark znajduje się na Rynku Starego Miasta. Na samym rynku poustawiane są drewniane stragany z czerwonym dachem, w których można zakupić wiele dóbr związanych bezpośrednio ze świętami, takimi jak tradycyjne świąteczne dekoracje, jemiołę, świece, wieńce adwentowe itp. Są też ręcznie robione produkty takie jak rzeźby, pacynki,
futra i inne wyroby rękodzielnicze. Doskonała jest również oferta gastronomiczna. Na każdym rogu można trafić na „Trdelník“, pachnące wypieki z ciasta drożdżowego, pieczone kasztany, grillowane kiełbaski.  Wyjazd do kraju w godzinach wieczornych. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

Rozkład jazdy:
- 05.00  : Opole, Dworzec PKP, parking

Uwaga:
- zbiórka zawsze 15 min. wcześniej

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport autokarem (toaleta, klimatyzacja)
- ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW I BAGAŻ
- realizacja programu turystycznego
- opieka licencjonowanego pilota.

Cena nie zawiera:
- świadczeń nie wymienionych w ofercie
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów


JARMARK BOŻONARODZENIOWY W LIPSKU


Cena: 190 zł/osoby.
 

Ramowy program imprezy:

Wyjazd z umówionego miejsca, we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Lipska – miasta Jana Sebastiana Bacha. Spacer po mieście:  Augustusplatz,      przy którym znajduje się Opera Lipska oraz nowoczesny, słynący z doskonałej akustyki budynek Gewandhaus – Sukiennic; Nikolaikirche – kościół św. Mikołaja, najstarsza świątynia Lipska z jednymi z największych na terenie Niemiec organami; przypominający z zewnątrz bajkowy zamek Neues Rathaus (Nowy Ratusz); Thomaskirche – kościół św. Tomasza, z nagrobkiem i statuą J. S. Bacha;  Starówka z prostokątnym Rynkiem, po środku którego można zobaczyć wkomponowaną w bruk mozaikę przedstawiającą godło Lipska; Altes Rathaus (Stary Ratusz), uważany za jeden z najpiękniejszych i największych obiektów późnorenesansowych na terenie Niemiec; wyróżniający się żółtą barwą Dom Królewski; Budynek Starej Wagi, Następnie udział w Jarmarku Adwentowym. Jarmark w Lipsku z ok. 250 straganami w zabytkowej scenerii lipskiej starówki należy do największych i najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech. Do największych atrakcji należy „Bajkowy Las”, jarmark średniowieczny „Stary Lipsk”, największy na świecie wolnostojący kalendarz adwentowy, „Wielka Parada Górnicza” zespołów górniczych, codzienne występy historycznych trębaczy na wieży, oraz świąteczne koncerty słynnego chóru chłopięcego Thomanerchor.  W  godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju i zakończenie wycieczki w godzinach nocnych.

 

Rozkład jazdy:
- 04.00  : Opole, Dworzec PKP, parking

Uwaga:
- zbiórka zawsze 15 min. wcześniej

Świadczenia zawarte w cenie:
- transport autokarem LUX
- ubezpieczenie Signal Iduna KL, NNW  i bagażu
- opieka lokalnego przewodnika po Dreźnie
- opieka pilota

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500