Zlecenia na organizację przyjmujemy na bieżąco
Zgodnie ze zmianą Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31.10.2018 roku, poz. 2140 zmieniającą rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, przypominamy iż, zgodnie z § 21. pracownicy szkoły lub placówki podlegają przeszkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz § 2 Dyrektorzy Szkół i Placówek w terminie do dnia 1 marca 2019r zapewniają przeszkolenie pracowników, niebędących nauczycielami, w zakresie udzielania pierwszej pomocy.
Wobec powyższego faktu należy być świadomym, iż w tak ogromnym zbiorowisku jakim jest szkoła, placówka nietrudno o wypadek. Nauczyciel sprawujący opiekę nad dziećmi powinien pamiętać, że pierwsza pomoc to jedynie doraźna, czasowa pomoc, zanim dotrze fachowa siła medyczna.
Nauczyciel jest bezwzględnie zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w nagłym wypadku każdemu dziecku, jednakże zawsze powinien mieć na uwadze własne bezpieczeństwo, dlatego musi stosować wszelkie środki ostrożności.
Musimy pamiętać o tym, iż najczęstsze urazy dziecięce w wieku szkolnym to:
- zasłabnięcia i omdlenia, krwotoki, zranienia, zwichnięcia i złamania, urazy kręgosłupa, urazy głowy, ciała obce w nosie, gardle, oku, uchu, przełyku, ukąszenia i użądlenia, oparzenia i odmrożenia, zatrucia.
Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej organizujemy zgodnie z wytycznymi, schematami Europejskiej Rady Resuscytacji.
Nasi wykładowcy są pracownikami zawodowych służb ratowniczych ( pogotowia ratunkowego), a także Medycznych Wyższych Szkół Zawodowych, posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Prowadzimy kursy dla Szkół i Placówek a także firm, zakładów pracy.
W czasie wykładów uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną (przy wykorzystaniu pomocy dydaktycznych) oraz umiejętności praktyczne (ćwiczenia na fantomach, żywych pozorantach, symulacje wypadków).